06 Haziran 2011

NTV Tarih Haziran Sayısı

NTV Tarih gündemi meşgul eden konuları kapağına taşımasıyla ünlü bir dergimiz. Bu kez de Pargalı İbrahim Paşa konusu masaya yatırılmış. Kapakta keşke bir dizi oyuncusu kullanılmasaydı. Ayrıca Baltacı Mehmed Paşa hakkındaki bir konu ve yakın geçmişimizdeki seçim manzaralarına dair yazılar da ilgi çekeceğe benziyor.

1 yorum:

  1. Merhaba,
    Bugün Pargalı İbrahim Paşa'yı Muhteşem Yüzyıl dizinde gören birçok gözün ve insanın, kendini soğuk ve sıkıcı tarih kitaplarının atmosferinden kurtarıp vücuda gelen bu örnekler üzerinden ilgi seviyesini artırdığını görüyoruz. 7 yaşındaki bir çocuğun internette oyun sayfası yerine google'a "pargalı ibrahim paşa" yazıp arama butonuna bastığını gören bir yetişkin olarak,
    popüler kültürün doğru şekilde kullanıldığı zaman etkisinin çok büyük olduğunu anlamaktayız. bu yüzden kapakta atın üzerinde resmedilmiş halini gören pargalının çokta ilgi çekeceğini düşünmemekle birlikte...dizi oyuncusuyla çağrışım yapılması o yazıya olan ilgiyi en az yüzde 500 artıracağını düşünen dergi editörleri gayet doğru düşünmüş bence..

    YanıtlaSil

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.