15 Ocak 2012

Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde İstanbul'un Sırları

Ülkemize Yedikıta Tarih ve Kültür Dergisi ile Osmanlı Tarihi dahilinde çok kıymetli kitaplar kazandıran Çamlıca Basım Yayın'ın değerli yazar ve editörlerinden Selman Kılınç ağabeyimin bana ulaştırdığı bu kitap Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nden İstanbul'u parça parça okuyanın gözleri önüne seriyor. Yrd.Doç.Dr. Raşit Gündoğdu'nun akıcı ve insanı adeta bir tarihi roman okur gibi "kitaba sevdalandıran" üslubu, kitapta yer alan resim ve gravürlerle de bütünleşince, okuyan büyük keyif alıyor. Kitabın arkasına "Umarız bu eser, Evliya Çelebi'nin tanınmasında, daha da önemlisi onu anlatma ve tanıtmasında bir adım olur." yazılmış. Ben çok değerli bir adım olacağına inanıyorum. 17.yüzyılda güzel bir seyahat yapmak istiyorsanız bu eseri mutlaka edinip okumalısınız diye düşünüyorum.

Yağız Gönüler

Sipariş için kullanabileceğiniz adresler:
http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=O1M8C0KHV4HZP37W97HI
http://www.ilknokta.com/kitap/129976/Evliya-Celebi-Seyahatnamesinde-Istanbulun-Sirlari.html
http://www.pandora.com.tr/urun/evliya-celebi-seyahatnamesinde-istanbulun-sirlari/247391
http://www.idealkultur.com/ideal_kultur_yayinlari_detay.php

2 yorum:

  1. bunu bir yere not alayim ben...

    YanıtlaSil
  2. Araştırmacı-Tarihçi Raşit Gündoğdu'yu, bu değerli eseri dolayısıyla tebrik ediyorum. Seyahatnamenin bu kitabını mutlaka okumalıyız.. Özellikle İstanbul araştırmacıları ve meraklıları için hazır bir kaynak olduğunu düşünüyorum...

    YanıtlaSil

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.