12 Mayıs 2013


Türkiye'de yaşayan insanlar olarak İstiklal Marşına ihanet edip etmediğimiz de bir şahsiyet ve karakter meselesidir. Kendimize sormamız lazım: "Ben İstiklal Marşının sadıklarından mıyım, hainlerinden miyim?" diye. Türkiye'nin vakti geçmediyse İstiklal Marşının bize haber verdiği va'din de vakti geçmemiştir. Sadece kefeni yırtmakla kalmayacağız. Aynı zamanda Allah'ın vadi üzere Dünya'daki bütün milletlerin gıpta ile baktıkları bir toplum hayatı üreteceğiz. Bunu yapmak elimizde. Fakat bizi yetersiz insanlar olduğumuza inandırmaya çalışan bir küfür alemi var. İman ile küfür arasındaki çizgi konusunda fikir sahibi değilsek. Kafirlerin bizi yetersiz görmeleri ve bizi de buna inandırmaları normaldir.

(İstiklâl Marşı Derneği'nin tertip ettiği "Sönmez Ocağın Beş Yılı" sergisi 11 Ağustos Cumartesi günü Osmaniye'nin Zorkun Yaylası'nda açıldı. Serginin açılışı münasebetiyle Genel Başkan Şair İsmet Özel katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Bu kısım o konuşmanın görüntü kaydından alınmıştır.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.