05 Temmuz 2013

Başbağlar, 5 Temmuz 1993


Neden Başbağlar’dayız? Çünkü burada bir şey bahane edilerek bir katliam yapıldı ve herhalde birilerine bir işaret çakıldı. Sivas’ta bir şey başlatıldı; o bahane edilerek burada bütün dünya Müslümanlarının gözünü korkutacak bir katliam yapıldı. Türkiye’de 75 milyon insan yaşadığı söyleniyor. Bu insanların yüzde doksanı değilse bile yüzde yetmişi Sivas’ta bir otel yakıldığı haberine muttalidir. Fakat -tabii kalbimden geçeni söyleyeyim ki- Başbağlar’da katliam yapıldığını bilen insan sayısı Türkiye’de yüzde onu geçmez.

Bugün Başbağlar’a gelişimiz semboliktir: Bu memleketin sahiplerini devre dışı bırakanın canını yakmaya hazırız. Bu memleketin sahiplerinin canını yakanın canını yakmaya hazır olduğumuzu ilan ediyoruz. Eğer bu köyde katliam olduysa o katliamı yapanların misliyle katliama uğraması fikrini savunuyoruz; barışı değil. Türkiye’de Türk olmadığı halde hak sahibi olduğunu iddia edenlerin tasfiye edilmesini savunuyoruz. Türkiye’de sadece Türkler hak sahibidir. Türk olmayanların Türkiye’de hiçbir hakkı yoktur. Çünkü Türkiye diye bir devlet ve ülke Türklerin canlarından vazgeçmeleriyle olmuş bir şeydir.

"Bana ne yapıyorlar?" ve "Benim memleketime ne yapıyorlar?". Bu ikisi birbirinden ayrılmaz. Sana ne yapıyorlarsa senin memleketine de onu yapıyorlar. Onun için eğer Başbağlar’da katliam olduysa seni öldürdüler demektir. Sen bir çaresini bulup hortlamazsan onların bayramı devam edecek demektir. Tamam öldün, ama hortla!

İsmet Özel, İstiklâl Marşı Derneği Genel Başkanı
29 Eylül 2012, Başbağlar

3 yorum:

 1. güzel bir paylaşım teşekkürler yağız bey

  YanıtlaSil
 2. hocam merhaba, sitenizdeki yazıları başka sitelerde yayınlayabilirmiyiz. müsadeniz varmıdır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamun aleyküm Ali bey. Kaynak (link) belirttiğiniz sürece istediğinizi yazıyı yayımlayabilirsiniz.

   Sil

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.