06 Ekim 2013

Pera Müzesi'nden Türk Müziği Konserleri:
Hammâmîzâde İsmail Dede Efendi


Pera Müzesi, Genç Çarşamba ve Oda Müziği konserleriyle başlattığı ve Türk Müziği Konserleri serisiyle sürdürdüğü müzik etkinliklerine sonbaharda devam ediyor.

Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca danışmanlığında, Yrd. Doç. Dr. Adnan Çoban sanat yönetmenliğinde ve Sinan Sipahi koordinatörlüğünde düzenlenen Türk Müziği Konserleri serisinin ikincisi 6 Ekim Pazar günü, saat 15:30’da, Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleşecek “Hammâmîzâde İsmail Dede Efendi” konseri.

Günümüzün usta yorumcuları ve sazendelerinin, büyük bestecilerin seçme eserlerini seslendirecekleri programa Çiğdem Yarkın’ın misafir solist olarak katılıyor. Türk Müziği Konserleri serisinde; Türk müziğinin tarihsel, kültürel, geleneksel, sosyolojik, antropolojik, felsefî ve edebî yönlerinin ele alınacağı sunuş ve sohbetler de yer alıyor.

Türk müziğinin en kudretli, dahi bestekarlarından ve en yüksek zirvelerinden biri olan “Hammâmîzâde İsmail Dede Efendi” seçkin eserleriyle Pera Müzesi’nde.

Misafir Solist
Çiğdem Yarkın

Saz Sanatçıları
Taner Sayacıoğlu – Kanun
Yurdal Tokcan - Ud
Selim Güler – Kemençe
Emrullah Şengüller – Viyolensel

Program broşürü için tıklayınız.

15 TL olan biletler konser günü satışa sunulacak.
Pera Müzesi Dostları'na 7 TL. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.