04 Kasım 2013

İstiklâl Takvimi 1435 çıkıyor


Bugün Muharrem ayının ilk günü, yani hicrî 1435 senesinin ilk günü...

Derneğimizin hazırladığı "İstiklâl Takvimi"nin üçüncü nüshası, 1435 senesine ait nüshası da neşrolundu. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.

Bu sene İstiklâl Takvimi yine bir masa takvimi olarak hazırlandı. Her güne ait sahifesi eskimez yazının öğrenilmesine dair bir ders ihtiva eden takvimimizin bu seneki nüshasında temrinler haftaların bitiminde, diğer haftaya başlanmadan yazma ve okuma metinleri şeklinde tamamen yeniden hazırlandı. Okuma temrinleri metinler, şiirler, şarkılar ve hikayelerden oluşmaktadır.

Yine takvimimiz "elif" harfi ile başlıyor ve 354 gün neticesinde okuma ve yazma öğrenilmesini sağlayacak tüm dersleri ihtiva ediyor. Takvimimizde tüm dersler matbu harflerle yazıldığı gibi yazma çalışması yapılabilmesi için rika hattıyla da gösterilmiştir. Yazı çalışmalarının bu sene takvim üzerinde değil de, herkesin ayrı bir defterde yapması düşünülmüştür. Bu şekilde temrinler zenginleştirilmiştir.

Namaz vakitleri ezani saatlere göre verilmiştir. İstanbul, Ankara, Konya, Bartın, Adana ve Gaziantep illerimiz için namaz vakitleri hazırlanmıştır. İlave olarak gün uzaması veya kısalması da her gün ayrıca yazılmıştır.Takvimin kolay kullanılması amacıyla cildi "spiral" yapılmış ve yıpranmaması için sert kapaklar arasına alınmıştır.

Yeni resimleri, yeni kelimeleri ve yepyeni şekliyle "İstiklâl Takvimi 1435"i daha çok beğeneceğinize inanıyoruz.


Yazımızın ve takvimimizin geri alınması İstiklâl Marşı Derneği için çok mühim bir husus olması sebebiyle, bu sene de her üyemizin en az üç takvim almasını, hem kendilerinin kullanmalarını hem de etraflarındakilere kullandırmalarını istiyoruz.

Takvim temini için TİYO Yayıncılık ile veya dernek şubelerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. (tiyokitap@gmail.com, bilgi@istiklalmarsidernegi.org.tr)

http://www.istiklalmarsidernegi.org.tr/Yazi.aspx?YID=924&KID=2

Hayırlı günler dileriz.

Oruç Özel
İstiklâl Marşı Derneği
Genel Merkez Yön. Kur. Üyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.