24 Aralık 2013

İsmet Özel, Almanya'da konferanslar verecek

İstiklâl Marşı Derneği Genel Başkanı Şair İsmet Özel, Almanya'nın Mannheim, Duisburg ve Berlin şehirlerinde birer konferans verecektir. Ayrıca Berlin'de "Yükselen Ruh-İstiklâl Marşı ve Anayasa" belgeseli gösterilecektir. Konferanslar ve Belgesel film gösterilişi dileyen herkesin iştirakine açıktır.

Mannheim Konferansı:
Xaver-Fuhr-Str. 101
68163 Mannheim
29 Aralık Pazar, 16:00
 
Duisburg Konferansı:
An der Rheinberger Heide 5
47495 Rheinberg
31 Aralık Salı, 17:30
 
Berlin Konferansı:
Türk Eğitim Derneği Berlin
Reuterstr. 58 - Neukölln
(U-Bahn Hermanplatz)
3 Ocak  Cuma, 20:00
 
Belgesel Film Gösterilişi:
Türk Eğitim Derneği Berlin
Reuterstr. 58 - Neukölln
(U-Bahn Hermanplatz)
4 Ocak  Cumartesi, 19:00

Bkz:
Yükselen Ruh: İstiklâl Marşı ve Anayasa
Miladi 1921'de yazılan İstiklâl Marşı anayasaya niçin 1982'de girebildi? Bunu kimler istedi? Buna kimler karşı çıktı? İstiklâl Marşı'nın anayasada yer alması daha önceden düşünülmüş müydü? Bunu isteyenlerin İstiklâl Marşı'nın ne dediğinden haberleri var mıydı? Buna karşı çıkanların İstiklâl Marşı'nın ne dediğinden haberleri var mıydı? İstiklâl Marşı, kendinin ne dediğinden habersiz insanlara rağmen ve kendinin ne dediğinden habersiz insanlar eliyle bir mevzi elde etti. Bir "ruh-i mücerret gibi"... Yeni bir anayasanın tartışıldığı günlere kadar geldi. Kimlerle buluşmak için? Hangi günler için?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.