25 Mayıs 2014

Mehmet Fuad Köprülü’nün eserleri Alfa Yayınları'nda!

Türk tarih yazıcılığının son büyük ustalarından Mehmet Fuad Köprülü'nün tüm kitaplarını, yeni kapak tasarımları ve gözden geçirilmiş metinleriyle birlikte artık Alfa Yayınları'ndan bulabilme imkanına sahibiz. Külliyatın tamamı yayımlanacak ve ilk üç kitap; Türk Edebiyatı Tarihi, İslam Medeniyeti Tarihi ve Bizans Müesselerinin Osmanlı Müesseselerine Tesiri, raflardaki yerini aldı bile.

Külliyatta, Köprülü'nün toplam 22 kitabın yer alacağı belirtiliyor. Umarım genç, öğrenci, akademik ne olursa olsun; tarihle uğraşan ve tarih çalışan herkes için uygun fiyatlar gözetilir. Zira tarihle ilgilenen herkes yıllardır bu külliyata kavuşmayı hayal ediyordu.

Alfa Yayınları'nın konuya dair açıklaması: "Ali Şîr Nevâî’den Fuzulî’ye, Erzurumlu Emrah’tan Nasreddin Hoca’ya, Osmanlı devletinin kuruluşundan Azeri edebiyatına, divan edebiyatından Türk saz şairlerine kadar çok geniş bir yelpazede çalışan ve bu çalışmalarını yayımlatan bu büyük tarihçimizin tüm eserlerini artık bir külliyat halinde basmanın gururunu yaşıyoruz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.