09 Mayıs 2014

Türkiye’ye açıktan taarruz

"Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar"...
Türkiye için, Türkiye uğruna yapılanlarla Türkiye’ye yapılanlar, Türkiye namına yapılanlar aynı değildir. İnsanları da Türkiye için, Türkiye uğruna bir şey yapanlarla Türkiye’ye bir şey yapanlar, bir şeyi Türkiye namına yapanlar olarak ikiye ayırabiliriz. Ne yapıldıysa Türkiye’ye inkılaplar ve reformlarla yapıldı. Bu bir alicengiz oyunudur.

Tarih boyunca Türkiye’ye bir şeyler yapan herkes Türkiye için bir şey yapılmasına engel oldu. Türkiye’ye bir şey yapma fırsatını yakalayanlar Türkiye uğruna bir şey yapılması imkânını yok etti. Alicengiz oyununun şu son safhasında Türkiye’de kivi ziraatı başlatma talimatını yerine getirip şeker pancarı ziraatının yok denecek ölçüde güdükleştirilmesi emrini uygulayanlar Türkiye’ye bir şey yapmıştır. Yaptıkları Türkiye için, Türkiye uğruna değildir. Olsaydı fizikçilerimiz, ASELSAN’daki mühendislerimiz, Muhsin Yazıcıoğlu öldürülmezdi. İstanbul gökdelenlerle donatıldığı zaman Türkiye’ye bir şey yapılmış olur. Bununla Türkiye için herhangi bir şey yapılmış değildir. Aynı hüküm Boğaz üzerindeki köprüler ve iki kıtayı su altından bağlama sistemleri bakımından da verilebilir; ama bu sonda andığımız vukuat Türkiye’ye tasallutla yetinilmediğinin, Türkiye’ye açıktan taarruz edildiğinin ispatı yerine geçer.

İsmet Özel, 10 Mayıs 2014
Tamamını okumak için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.