23 Temmuz 2014

Nurettin Topçu'dan Yahudiler'e ve Yahudilik'e dair

Nurettin Topçu'nun 1967 yılının temmuz, ağustos ve eylül aylarında sırasıyla "İslâm Davası ve Yahudilik", "Para ve Yahudi", "İnsanlar ve Yahudiler" adlı yazıları yayımlanmıştır. Bu yazılar daha sonra "Ahlâk Nizamı" adı altında Dergâh Yayınları tarafından basılan kitapta da yer almıştır.

Günümüze de yeniden ışık tutması maksadıyla işte bu yazılardan birkaç alıntı:

- Vicdanı azapsız kavim, madde dünyasında olduğu kadar, ruh ve düşünce dünyasında da insanlığa yapabileceği bütün zulmü yapıyor.

Yahudi kavmi, insanlığın kalbi ve ruhuyla bağlandığı her güzel şeyi, her sağlam temeli, her kurtarıcı hakikati yıkmak için dünyaya gönderilmiştir.

İnsanlara ve insanlığa fenalık yapmak, yahudide sanki bir içgüdüdür.

- Yahudi, şer ve fitneye bulaşmadan yaşayamaz.

Şüphe yok ki Allah, yahudi kavmini, insanlığın başına musibet olmak için yaratmıştır.

- Yahudinin zehirli elinin uzanmadığı hayat, onun çürütmek istemediği cemiyet yoktur.

- Yahudi âfetlerine karşı İslâm'ın bizzat kendi ruhunda deva arayalım.

- İsrail orada durdukça, İslâm ve Türk dünyası tehlikededir. İstikbâl ya birinin, ya ötekinindir.

Esasen insanoğlunun iki düşmanı, iki şeytanı vardır: Para ve yahudi. Yahudi paraya, para yahudiye tapar. Zira yahudi olmasa, para, belki de sahipsiz kalacaktı.

Para ile yahudi bir ve aynı varlık halinde yaşarlar. Bu iki şeytanın arasındaki dostluk, sadece varlıklarını devam ettirmek için midir? Hayır. Zira yeryüzünde hiçbir varlık, bir diğeriyle böylesine dostluk, böyle ortaklık kurmamıştır.

Yahudinin idare ettiği emperyalizme karşı savaş, istiklâl savaşıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.