15 Eylül 2014

Çelimli Çalım 3'ten alıntılar: "Türkiye'nin başına gelecek olan şeyler birilerini ilgilendiriyor."


Latin harflerini kullanmamız icbar edilince birçoğunun söylediği gibi bir gecede cahilleşmedik. Olan şey cahillerin akilleşmesidir.
- Gökhan Göbel

Kemalist Türkiye, Demokratik Türkiye, Özgürlükçü Türkiye, Yeni Türkiye... Anlaşılan birileri yalın Türkiye’den hep rahatsız olmuşlar.
- Yahya Çiftçi

Türkiye, kendisine bigâne olanın bile vazgeçemediği, hakkını teslim etmeye mecbur kaldığı bir ülke, bir kelime.
- Mustafa Deveci

"Yeryüzü bize mescid kılındı" sözü yine dikkatleri Türkiye'den çevirmek için ağızlara sakız edildi. Vatansızlığa açılan kapıların anahtarlarından biri yapıldı.
- Durmuş Küçükşakalak

Türkiye'yi yok etmenin en sinsi yolu "Türkiye'yi büyüteceğiz" vaadidir; Büyük Türkiye. Büyük Türkiye lafı ahaliye nedense cazip geldi. "Evinizi verin, otel yapalım." teklifi bütün mirasyedilerin iştahını kabartıyor.
- Mustafa Deveci

Hayatımızdan iyi olanı, kalitesiyle oynayıp içini boşaltarak, bazen deforme ederek fırsat buldukça yok ederek çıkartıyorlar.
- Sinan Şahin

Mohikanların sonuncusu değiliz. Müslümanların ilki olmaya çalışıyoruz. Bize "El gider Mersin’e, sen gidersin tersine" denilemez.
- Mustafa Tosun

Türk’ü yenmek için Türk’ün attan indirilmesi gerekiyordu.
- Mehmet Ali Yeşil

Paris'te öldürülen üç kadının tabutları üzerine Türk bayrağı konsaydı bütün riski göze alıp cenaze namazlarını kılmaya gidecektim.
- İsmet Özel

Çelimli Çalım'a ulaşmak için:
http://celimlicalim.com/SatisNoktalari

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.