03 Kasım 2014

Türkçe'den İslam'a Giriş - 2: Yazımız


İstiklâl Marşı Derneği'nin hazırladığı "Türkçe'den İslam'a Giriş" serisinin ikinci kitabı "Yazımız" neşroluyor.

Asmai Yusuf Samih'in 1927 senesinde neşrolunan "Yazımız" adlı eser, hem yazıldığı gibi aslî haliyle, hem de latin harflerine çift kapaklı olarak hazırlanmıştır.

Müellifin hayatının ve kitaplarını anlatan bir yazı ve bir de takriz ilave edilen kitap, 8 Kasım Cumartesi günü Konya'da tertip edilecek "Kafirler ve Türk Milliyetçileri" seminerinde kurulacak kitap sergisinden temin edilebilir.

"Türkçe'nin İslâm harflerinden başka bir yazı ile imlâsı ve ifadesi mümkün olmadığı için Kur’ân harflerine rücu etmemiz, lisanımızın geleceği ve selâmeti cihetiyle artık elzemdir. Bunun Türkiye’nin bekasını isteyen ve Türk Milleti’nin tarihten silinmesini arzu etmeyenler tarafından artık anlaşılması gerekir. Kur’ân harfleri ile münasebetimiz nispetinde Türklük, Türkiye ve Türk milleti dünyada mevcudiyetini hissettirecektir. Çünkü bu üç mefhum bütün varlığını İslâm’a borçludur."

Ayrıca bkz:
Türkçe'den İslam'a Giriş - 1: Türk'ün Dili Kur'an Sözü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.