20 Ocak 2015

İzdiham, Suriyeli mültecilere yardım götürüyor


Ülkemizin genç, bağımsız ve güçlü edebiyat dergisi İzdiham; Suriyeli mültecilere yardım götürüyor. İnternet sayfalarından yayımladıkları aşağıdaki metni okuyarak siz de gerekli yardımı yapabilirsiniz.

Hayat bazılarına şiir kadar romantik değil. Şöyle bir gerçek de var ki; bir yerlerde hala acı hükmediyor. Bu acıyı afili bir metinle geçiştirmek istemedik. O yüzden giydiğiniz, giymediğiniz ve son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlardan ne varsa getirin. Suriye'ye yollayacağız. Kayıtsız kalmayın.

Suriyeli dostlarımızın, çocuklarımızın, giysiye, ayakkabıya, battaniyeye ihtiyaçları var. Giydiğiniz giymediğiniz, eski veya yeni ne varsa ihtiyaç var şu anda. Eski getirecekseniz, temiz olmasına dikkat ediniz. Yok illa bir ayet hadis ya da bir söz lazım, yoksa gaza gelemiyoruz diyorsanız;

"Sevdiklerinizden Allah yolunda harcamadıkça fakirlere infâk etmedikçe iyiliğe ulaşamazsınız."
 - Al-i Imrân 3/92

"Allah, insanların ihtiyaçlarını gidermek için bir kısım insanlar yaratmıştır ki, insanlar ihtiyaç duyunca onlara koşarlar işte onlar, Allahın azabından güvende olanlardır."
- Hadis-i Şerif

"İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır."
- Epikuros

Not: Yardımların en geç cumartesi akşamına kadar getirilmesi gerekmektedir. Büromuza gelenlere çay ikramımız vardır, yardım getiremeseniz de var.

İribat: İzdiham Yayınları
Alemdar Mh. Çatalçeşme Sok. Defne Han Teras Kat Cağaloğlu / İstanbul (İz Yayıncılık Üstü)

Beyazıt Bestami Keçeli: 0507 641 80 33
Çağrı Oruk: 0506 829 68 82

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.