13 Mayıs 2015

Gömme işini “kaza” kıvamına getirme kurnazlığı


Bugün AKP iktidarının insanlara, deprem dolayısıyla yaşayacakları “zorunlu misafirlik”ten kurtulmaları için teklif ettiği şey, acaba depremde daha az hasar görecek evler inşa edilmesi, müteahhitlerin namuslu iş yapması mıymış? Yoksa depremler dolayısıyla evi barkı yıkılan insanların başka insanlara “yük” olmaması için devlet hazinesinden yardım etmek miymiş? Bunlar olsa öpüp başa koyulur. AKP iktidarı, müteahhitlerin üçkâğıdı beşe, ona katladığı; evi barkı yıkılan insanların bir daha borçlandırılarak eskisinden daha kalitesiz ve berbat evlere sokuşturulduğu bir devri bu ülkeye yaşattığına göre ortada ne öpecek, ne de başa konulacak bir şey var. Müslümanlık havalarıyla balonunu şişiren AKP iktidarının teklifi Zorunlu Deprem Sigortası. Sigorta yaptırın. Allah’ın size kazık atmasına karşı siz de dünyaya bir kazık çakın. Bu Müslümanlığa sığar mı? Size “İslami sigorta” sunacak bir dünya “alim”i her yerde, google’da bile bulursunuz! Bir dünya mı? O kadar var mı? Kimmiş onlar?

Bunların Müslümanlığının Cemaziyülevvel’ine bakarsanız Milli Selamet Partisi’nin Ecevit Kabinesi'ndeki bakanlarından Korkut Özal’ın, “Deprem kader değildir” propagandasının bir parçası olmaya rıza gösterişinden bu yana kırk senenin geçtiğini görürsünüz. Depremin “kader” olmadığını söyleyip de Soma’da yüzlerce insanı kömür madeninin derinliklerinde gömme işini “kaza” kıvamına getirme kurnazlığını gösteren bu güruhun “kader”e de, “kaza”ya da iman etmediklerini Siyasal İslam’ın kırk senelik tarihinden sonra da kimse anlamayacak mı? Bu memlekette kırk senedir bu yem yendi. Hayvan terlemedi mi? Terlemesine terledi ama işimiz hayvanlarla değil ki! İnsanlarla. İnsanların yediğine "yem" denmiyor Türkçede. İnsanlar mı? Kimmiş onlar?

D. Celaleddin Kavas
Tamamı için: İstiklâl Marşı Derneği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.