24 Mayıs 2015

Mühendislik ideolojisi bir soygun biçimidir


Hem tanrıyı hem parayı sevemezsiniz. Hem vicdan deyip hem sömürgeciliğe rıza gösteremezsiniz. İslam ile apartmanı hatta gökdeleni buluşturan bir İslamcılık var. Gökdelen bir iktidar biçimlenmesidir. Bir yönetim şeklidir. Mühendis ideolojisinin Allahsız sanayileşme kapitalistleşme zihnini kabul etmekle aldatıldık. İnsanların 400 bin TL 900 bin TL eden konutlara girmek için borçlanması akıl dışıdır. Mühendislik ideolojisi bir soygun biçimidir. Yağmacılıktır. Hep fakir kalacaksak niçin Batı gibi yaşamak zorunda olacakmışız? Kent borçlusu ırgat olmaktansa ağzımda yonca çiğner fakir olurum.

Türkiye'de mimari halkın yoksullaştırılması için görev almış bir batı ajanıdır. Halkın bu konutların sahibi olması mümkün değildir. Türk mimarları halka yabancıdır. Halkın köleleştirilmesi için bilgilerini satan büyücülerdir. Bizi on yıllarca borçlandıracak bir bilgi disiplinine masumiyet karinesi uygulayamayız. Batı ajanı olan komprador mimari sömürgecidir. Allahsız ve ahlaksız mimarinin sizi borçlandırmasına neden rıza gösteriyorsunuz? 

Garibin Allah'ı var, zenginler kendilerini tanrı sanmaktadır. Batı'nın kentlerini öküzlerimizin ayakları altında ezme zamanı geliyor. Allah gariplerle beraberdir.

Lütfi Bergen
twitter.com/BergenLutfi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.