29 Haziran 2015

Erhan Afyoncu: "Bu ülkede artık Türk dediğin zaman faşist oluyorsun."Bu ülkede biliyorsun artık Türküm demekten millet utanmaya başladı.

"Türk" kelimesinden utanıp yerine Türkiye kelimesini kullanıyorlarsa ve tarihçiyse bu adam, ben gelecekten endişeliyim artık.


Türk ismi etnik bir isim değildir, Türk ismi bir millet ismidir. Türkler etnik bir grup değildir. Bu devleti kuran millettir.

Bu ülkede artık Türk dediğin zaman faşist oluyorsun. Herhangi bir etnik grubun ismini söylediğin zaman demokrat oluyorsun. Böyle bir şey olmaz.

Eğer Türkiye'de İstiklâl Marşı ve bayrak ortak değilse bu çok ciddi bir problemdir. Bütün devleti yöneten siyasilerin ve bürokratların oturup düşünmesi lâzım. İstiklâl Marşı ve bayrak ortak değilse biz niye bir aradayız? Neyin altında bir arada olacağız? Ne olacak bu ülkede? Bayrak ortak değil, İstiklâl Marşı değil? Ne olacak ya? Kahve sohbeti değil bu, ciddi bir sohbet.

Meşrutiyet sonrasındaki her kafadan bir ses çıkma dönemi yeniden başladı. Neyi duracağım ya ülke çatırdıyor!

Erhan Afyoncu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.