22 Haziran 2015

Nureddin Yıldız: "Faize 'Allah bereket versin' diyen kâfir olur!"Şayet (faiz hakkında söylenenleri) yapmazsanız, Allah ve Resûlü tarafından (faizcilere karşı) açılan savaştan haberiniz olsun. Eğer tevbe edip vazgeçerseniz, sermayeniz sizindir; ne haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış olursunuz.
- [Bakara 279]

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı bir konuşmada kendi iktidarları boyunca kredi kullanımındaki artışı övmüş ve "helâli hoş olsun" "Allah bereketini artırsın" demişti. Konuyla ilgili olarak Nurettin Yıldız hoca "Büyüdükçe Günahlar, Küçülüyoruz" adlı sohbetinde bir Müslümanın bilerek bu kelimeleri sarfetmesiyle kâfir olacağını belirtiyor:

Bir Müslümanın, sabah namazı kılan bir insanın mülkünü, gayrimenkulünü bankaya kiraya vermesine karşı arlanmıyor kimse. Üstelik de "Hacı efendi iyi ettin ha kira derdin olmaz, gününde öder banka onu!" diyor. He Allah size de nasip etsin. Amin diyenin dini gider neuzubillah. Çünkü efendimizden (sav) biz bunu öğrendik. Harama gülmek, tebessüm etmek, korkunç bir haramdır... Faiz gibi büyük bir harama karşı "Allah kabul etsin", "Allah bereketini versin", "Hayırlı uğurlu olsun" sözü faizden büyük bir günah arkadaşlar. Çünkü faiz insanı dinden çıkarmaz. Ama bile bile faize "Allah bereket versin" diyen kâfir olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.