23 Temmuz 2015

Hâkimler, Hakemler, Oyuncular, Aktörler


Ey rakkaslar, ey rakkaseler! Bıraktığınız yerden başlayın! Şahsiyet sahibi olmaya müteveccih cehd-ü gayreti ne zaman, nerede bıraktıysanız oradan. Öncelikle inhiraf ettiğiniz, gâvurun itimadını kazandığınız mahalli hatırlayın. Hatırla, senin sırtını ne zaman, nerede sıvazladılar? İşte orasıdır nirengi noktası. İsmet Özel okumaya oradan başlayabilirsin. Duruyor önümüzde düşündürücü katakulli. Neydiniz, ne oldunuz? Küfrün adına Arap Baharı dediği katakulli Suriye’de niçin (henüz?) sonuç vermedi? Türk toprağındaki mayınları aylar önce temizlediğiniz halde, Pentagon’un istediği sonuca varmak niye bu kadar uzun sürdü? Sonuçtan başlayın.

Şunu kafanıza iyiden iyiye sokun ki, ferdi şahsiyet, millî şahsiyetten başka bir şey değildir ve başka bir şey olması imkân ve ihtimal dahilinde değildir. Ömr-ü hayatınızın hangi şartlarında şahsiyet sahibi olduğunuza dikkat kesilin. Şahsiyet derdini ciddiye alan herkes için Suriye düğümündeki niçinin izahı da basit: Çünkü mezkur saha dünya sistemi lortları tarafından zamanında tespit edilmiş ve/veya muhkem kılınmış statülerden birine sahip değildir. Suriye hususunda kendi aralarında anlaşmazlığa düşen bizatihi kalburüstü kâfirlerdir. Bu bariz uzlaşmazlık yüzünden Suriye’de aktüel iktidarın devrilerek veya kendinin çekilmesi suretiyle değişmesi halinde hangi sahanın hangi sermaye grubunun kontrolü altında kalacağı sarahatle ifade edilemiyor. Pazarlık bitmedi. Ölüm hak, miras helâl. Bu yazıyı okuyan bir kimse durumu tam tamına anlayamıyorsa, kabahati zinhar kendinde aramasın. Kabahat küfrün anlatım kifayetsizliğinde, meramını ifade bakımından çektiği sıkıntıdadır.

İsmet Özel, 4 Mart 2012
Tamamı için: İstiklâl Marşı Derneği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.