02 Temmuz 2015

"Türk milliyetçiliği çünkü hiçbir şekilde İslâm'dan kopuk bir şey değildir."


Valla Türk milliyetçiliğine yakın değiliz biz. Biz milliyetçiliğin ta kendisiyiz. Sanmayın ki yani birisi "ayaklarımızın altına alıyorum" falan filan dediği zaman biz de "he he" diye ağzımızı açacağız. Biz Türk milliyetçiliğinin tam göbeğindeyiz. Kimse de bizi ayağının altına alamaz. Biz onları ayağımızın altına alırız. Türk milliyetçiliğine laf söyleyenlerin hepsini ayağımızın altına alacağız. Türk milliyetçiliği çünkü hiçbir şekilde İslâm'dan kopuk bir şey değildir... Milli bir hayatı yok ederek milliyetçilik zaten yapılmaz. Milliyetçilik demek milli bir hayatın esas olduğunu kabul etmek ve bunu yıpranmaz halde muhafaza etmeye çalışmak demektir. İnsanlar hem Türk Milliyetçisi olacaklar hem de Türk olmayan bir yaşama biçimini meşru sayacaklar. Bu mümkün değildir. 

 İsmet Özel 30 Mart 2013, KonyaTV
* 30 Mart 2013 günü KonyaTV'de İstiklâl Marşı Derneği Genel Başkanı İsmet Özel ve Konya Şubemiz Başkanı Mustafa Deveci'nin katıldığı "Güncel Takip" programın görüntü kaydı şurada.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.