08 Eylül 2015

Dağlıca baskınına gerçek bir misilleme yapmak istiyorsanız, İncirlik'i kapatın


7 Haziran seçimlerinde üstad Sezai Karakoç liderliğindeki Yüce Diriliş Partisi adına İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday olan Yetkin İlker Jandar, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Dağlıca baskınına gerçek bir misillemenin ABD’nin İncirlik’teki üssünü kapatarak yapılacağını belirtti:

Bir ülkede ABD ve NATO askeri üsleri bulunuyorsa ve bu üsler üzerinden ciddi askeri harekâtlar gerçekleştiriliyorsa, o ülkede güvenlik zaafiyeti ve iç karışıklık kaçınılmazdır. En yakın misali, 1991-1996 yılları arasında Irak'ı bölme misyonunu üstlenen Çekiç Güç'ün bölgedeki ve ülkemizdeki etkileridir. ABD ve NATO'nun desteği ile Suriye'de benzeri bir güvenlik bölgesi kurma çabasına girişmek, bugünden göstermektedir ki benzer yıkıcı sonuçlar doğuracaktır. Yol yakınken bu projeden vazgeçilirse, ülke güvenliğinin sağlanması için doğru bir adım atılmış olur. Daha büyük bir adım ise, İncirlik başta olmak üzere ülkemizdeki yabancı askeri üsslerin kapatılması olacaktır. Milletimiz kendi öz kaynaklarıyla ve kendi gücüyle ülkesini savunacak kudrettedir. Ülke güvenliği için yabancı askeri misyonlara ihtiyaç yoktur.

Eğer size bir maşa ile vurulduğunu düşünüyorsanız, o maşayı tutan eli hedef almalısınız. Dağlıca Baskını'na misilleme yapmak istiyorsanız, İncirlik'i kapatın, gerçek misillemeyi yapmış olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.