10 Eylül 2015

Lütfi Bergen: "Müslüman kadınlar sigara içen erkeklerle evlilik düşünmemelidir."


Erkeklerin göz zinasından bahseden kadınların erkeklerin sigarasına, futbol paganizmine, ağzının bozukluğuna sus olmaları ayıptır, günahtır... Sigara içmek vatan sevgisinden değildir. ABD devesine binmektendir. 

Kadınlar "bakım zinciri" içinde meslek tercihi yapıyor: temizlikçi-öğretmen-dişçi-hemşire-sekreter-aşçı-öğretim görevlisi... Kadınların kapitalist toplumla uzlaşmalarına rağmen mesleki tercihlerinde "bakım zinciri"ni kıramamaları önemli bir çözümsüzlüktür. Kapitalizm kadınları evden çıkartarak tekrar geleneksel işlerine sürdü. Sahip oldukları gelirleri de makyaj-giyim-parfüm-gıda ile geri aldı. Kadınlar kendi çocuklarını başka kadın eğiticiye teslim edip kendileri de başkalarının çocuklarına bakacakları bir meslek seçti: öğretmenlik. Kadınlar kendi anne-babalarına bakmayıp başkalarının anne-babalarına bakacakları meslek seçti: hastabakıcılık-hemşirelik.

İlk okul öncesi öğretmenliği kadınların meslekî kariyer olarak belirlediği bir ufuk ise bu paradokstan başka bir şey değil. Kadınların mesleki tercihi kaçınılmaz olarak ev içi emeğini dışarıya çıkarıp onu ücretlendirmek politikası için kapitalizmle uzlaşmadır. Müslüman kadınlar kapitalizm için çalışıyor. Kreş, giyim, parfüm, yemek, ulaşım harcamaları bunu kanıtlar.

Biz Müslüman kadınlara ve erkeklere kentleri terk edip bir şehir felsefesi inşa etme fikrini çalışıyoruz. Kent kapitalist ve feministtir. Kentler feminizmin coğrafyasıdır. Müslüman kadınlar arasında "ben feminist değilim" diyenler var. Oysa Kentin kendisi feminist bir coğrafyadır.

Erkek tavrı kadını konut kredisi için ırgatlaştırmak ve onu çalışmaya ikna ederek uryanlaştırmak şeklinde sistematikleşti. Erkeklerin uyanık oldukları mutlaka söylenmelidir. Hem karısını konut-araba kredisini ödemeye zorlar, hem gece yemek ve başka hizmetler bekler. Erkeğin karısına yaşayacağı evi tedarik etmesi üstüne farzdır. Karısının gelirine bu amaç için el koyması haramdır. Kadın konuta başını sokmak için çalışmak zorunda kalıyorsa erkek tesettüre riayet etmiyor demektir. Çünkü kadın dışarı çıkmak zorunda kaldı. Müslüman haneler kredi ödeyeceğiz diyerek bereketi yitirmiştir.

Sigara içmek imandan değildir. ABD sevgisindendir. 2 kişi hergün 1 paket 20 yıl sigara içse 1 daire alır. Bu parayı verenin aklı yoktur. 2 kişi hergün 1 paket 20 yıl sigara içse şehir kütüphanesi kuracak kadar kitap sahibi olur. Bu parayı verenin aklı yoktur. Karı koca 20 sene içtiğin sigara parası 1 ev parası ediyorsa bu kapitalizme kulluktur. Necip Fazıl - Ali Şeriati de içse böyledir. 20 sene çalışsan aldığın emekli ikramiyesi 20 sene içtiğin sigara parasını karşılamıyorsa kapitalizme değil kendine kızmalısın.

Kur'an "saçıp savurmayın, savuranlar şeytanın dostlarıdır", demektedir. Paraları savurmayın denizde boğulan bebelere şehirler kurun. Müslüman kadınlar sigara içen erkeklerle evlilik düşünmemelidir. Sigara kapitalizme kulluktur. Müslüman adamlar sigarayı bırakın.

Lütfi Bergen
twitter.com/BergenLutfi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.