28 Eylül 2015

Turgut Özal'ın çan şeklindeki anıt mezarıÖzal köprüyü satamadı ama ikincisini yaptırdı. 1988 yılında Şehzade Ertuğrul Osmanoğlu'nun da izniyle Fatih Sultan Mehmet adını verdiği 2. Boğaz Köprüsünden makam arabasındaki iri papatyasıyla ilk geçen olmayı kimseye kaptırmadı. "Öldükten sonra beni İstanbul'a defnedin, kıyamete kadar Fatih Sultan Mehmed'in manevi ruhaniyeti altında bulunmak istiyorum." diye vasiyet etmişti Turgut Özal.


Bu vasiyetin Çanakkale ve İstanbul Boğazlarına Türk hakimiyeti getiren Padişah'la değil de daha çok devletlûnun annesiyle ilgili olduğunu biz Topkapı'daki anıt mezarın çan şeklinde oluşundan anladık. Daha dikkatli olanlar anıt mezarın tepesinde muhafaza edilen haçı da fark edebilirler. Özal'ın cenazesine koşan ve cenazeyi televizyondan ah ü vah içinde izleyen milyonlarca insan yine çok geçmeden başörtüsüne bürünmüş vıcık vıcık Siyasal İslâm mahsulleriyle katışacak, AKP Dünya Sisteminin hazırladığı bu karışımın kabı olarak hizmet verecekti.

Faysal Toprak, "Elif Deyû" Başlasak Köprüler Yıkılacak
(Çelimli Çalım, sayı 2, sf. 7)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.