23 Ekim 2015

Senden ümit kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır

Fotoğraf Kaynağı: @spiritofrachel1
Yaşayan efsane Emin Işık hocanın öyle güzel bir duasına şahitlik ettim ki dinlerken dersimi de almış oldum. Gönlüme yerleştirdiğim şu oldu: Sen bir kulu ister sev, ister sevme. Sabaha kadar hor gör, küfür et istersen ama şunu iyi düşün, o kulu Allah'ın sevip sevmediğini biliyor musun? Allah'ın sevdiği bir kula senin ne hükmün geçer? Yani düşün ki Allah'ın sevdiği bir kulu sen düşük görüyorsun, sen kimsin?.. Bugün ise şu fotoğrafın paylaşıldığını görünce "yok" dedim, bizim milletin ne umudu biter ne ümidi biter ne merhameti biter... Hayırlı cumalar, Allah gönlünüzü görsün. Bugün Âşûrâ günü, birbirimize her zamankinden daha fazla selâm vermemiz gerekiyor. Selâmun aleyküm.

Yağız Gönüler
twitter.com/ekmekvemushaf

* Yazının başlığı şair Sezai Karakoç'un "Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine" adlı şiirinde geçen bir dizedir. Beyzade Erden'in gayet güzel okuduğu şiiri şuradan okuyup dinleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.