02 Kasım 2015

Devlet Bahçeli hangi görevin başında?


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Partimizin tüm kadroları, sabırla, özveriyle, inanmış bir yürekle görevlerinin başındadır." dedi.

Senin görevin ne ki neyin başında olacaksın? Ne iş yaparsın sen? Dur ben söyleyeyim: Sen bir projenin ürünüsün. Birileri sana bir vazife verdi, o vazife de yıllarca MHP'nin koltuğunu işgal etmekten, MHP'yi vasıfsız, içi boş, hiçbir sorumluluk almayan ama sözde sorumluluktan da kaçmayan bir parti görünümüyle "sürdürmen" idi. Sürdürülebilir partin şimdi partiler çöplüğüne doğru gidiyor, tıpkı DYP gibi, DSP gibi... MHP'li arkadaşlara birinin çıkıp sadakatin lidere değil vatana olması gerektiğini söylemesi lazım. MHP'li arkadaşlar ya düşünmeye başlamalı ya da o elli yıllık söylemlerle (davayı satmazuk, yeni lider istemezük) kendilerini bitirmeli. Siyaset böyle bir şeydir, bitiverirsin. Otuz yaşına geldim, parti adında "hareket" yazıp da bu kadar hareketsiz olan bir parti görmedim. Bahçeli'ye iyi görevler dilerim. Türk milliyetçisi arkadaşlara da "Ah Bir Ataş Ver" türküsünden bir söz söylerim: "Arkadaşlar uykulardan uyansın."

Yağız Gönüler
twitter.com/ekmekvemushaf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.