25 Şubat 2016

Türk toprağına haç dikmek, ne cür'et?


Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Efes'in UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne alınmasından sonra bu kez 2017 yılında 150 ülkenin katılımıyla düzenlenecek Uluslararası İnanç Turizmi'nin Selçuk'ta yapılması için aday olduklarını açıkladı. Ayrıca Bülbül Dağı eteklerine görkemli bir Meryem Ana Heykeli dikilmesi için de çalışmaların başladığını söyleyen Bakıcı, Türk turizmi için tüm sektörün el ele tutuşup lobi oluşturması gerektiğini dile getirdi. [Hürriyet, 21.02.2016]

Türk topraklarında bu ne cür'et? Denize dökülen Yunanın mezarında göbek atması mı isteniyor yoksa bin yıllık İslâm toprağına bu haçı dikmek isteyenlerin maksadı daha mı büyük? Dünyanın birçok yerinde camiler yok edilirken Türkiye'ye haç dikme operasyonunu başlatanlar kimler? Türkiye'yi, Türkleri haçlıya dekor yapmak isteyen, Türkiye'yi bir kültür mozaiği zanneden herkes vatan hainidir. Derhâl bu projenin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Rica etmiyoruz, istiyoruz, biz istiyorsak öyle olacak!

#SelçukHaçlıOlmasın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.