26 Mayıs 2016

"Türkiye'nin vadesinin dolduğunu düşünenler var."


Bugün Türkiye'nin Türkiye olarak ömrünün tükendiğini düşünen insanlar var. Aktüel olarak mesela bir "TC" tartışması var biliyorsunuz. Bu fantezi bir şey değil; doğrudan doğruya Türkiye'nin Dâr-ül İslam olarak vadesinin dolduğunu düşünen insanlar var. Bu hesapları yapan insanlar var. O hesaplar ne yapacağını bilmeyen insanlar tarafından kolaylaştırılıyor. 

Her fırsatta anlatmaya çalıştığım şey şu: Araplar Endülüs'te 800 sene kaldılar. Türklerin de bu topraklarda kalma süresi bu günlerde bu zamana denk geliyor. Bugün Endülüs topraklarında Müslümanlardan bahsetmek ilginç olmak demek. Reconquista dediğimiz hareketle beraber İberik yarımadası Müslümanlardan ve Yahudilerden temizlendi. Türkiye topraklarının da böyle bir akıbete uğraması çok zor değil. Bugünkü siyasi gelişmeler bunu gerçekleştirecek şekilde yürüyor. 

Türkiye'den bir daha Dâr-ül İslâm olarak bahsetmeme, bugün Türkiye'de resmi politikadır.

İsmet Özel
(10 Mayıs 2013, Samsun-Çarşamba)

Tamamı için: İstiklâl Marşı Derneği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.