23 Haziran 2016

Hepiniz euro kokuyorsunuz!


Euro 2016'da bir üst tura geçebilmesi Nikola Tesla ve Albert Einstein formülleri arasında gidip gelen türklü denklemlere bağlı olan A milli futbol takımı dünkü sonuçlardan sonra elendi. Gerek basın gerekse reklam ajansları tarafından henüz turnuva başlamadan coşturulan, türlü goygoylarla kendinden geçirilen milli takıma, sadece turnuvaya katılmasının "şerefine" 500.000 euro verildiğini biliyor musunuz? Peki bu tutarın, turnuvaya katılan nice takım arasında verilen en yüksek rakam olduğunu biliyor musunuz? Peki turnuvada bir üst tura katılan takımların neredeyse %90'ının hiç prim almadığını biliyor musunuz?

Adam olmanın cepte para, bedende kıyafet, kafada şapka, yüzde gözlük, boyunda atkı, dilde küfür, üslupta agresiflik, davranışta gerginlik, çehrede öfke olduğu bu çağda, Allah elbette kime neyi vereceğini bilir. Şüphesiz hesap soranların da en büyüğü O'dur.


Şimdi, Ateş Bakan'ın bugünkü köşe yazısından alarak şöyle demeyi bir gurur biliyorum: "Formayı falan öpmeyin! Hepiniz Euro kokuyorsunuz! Finale kalsanız bile bu koku geçmeyecekti... Hak etmediniz! Bu ülkeyi temsil etmeyi de hak etmiyorsunuz!"

Yağız Gönüler
twitter.com/ekmekvemushaf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.