10 Haziran 2016

Sermayenin pomat sürülmüş takma pos bıyığı MHP

Çizim: Pawel Kuczynski
Türk vatanı Küçük Asya’nın dâr-ül İslâm haline gelmesiyle doğmuştu. Bu hadise vatan anlayışını olduğu kadar bir Türk düzenini de tahakkuk ettirmemiş olsaydı gerçekleşemezdi. Hâlbuki beynelmilel büyük sermayeden medet umanlar “Vatan ne Türkiye’dir Türklere ne Türkistan, o büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan!” diyordu. Neden? Çünkü beynelmilel büyük sermayenin Greklere bir vatan temin ettiği gözler önündeydi. Şimdi artık onların “megali idea” ideologisi olduğu gibi Türklerin de “büyük ülkü” ideologisi olmalıydı. Nasıl Grekler müesses din kurumlarının ötesinde ulusal inanca sahip çıktılarsa Türklerin de işlerini Türkçe ezan okuyarak görmeleri gerekiyordu. Ziya Gökalp’in Gazi’ye istidaları doğrultusunda “God bless America” “Tanrı Türk’ü korusun” oldu. Alparslan Türkeş 27 Mayıs 1960 sabahı bütün Türkiye’yi “NATO’ya ve CENTO’ya bağlıyız” tehdidi ile titretti. Bu tarihten 12 Eylül 1980’e kadar dokuz ışık doktrini ülkücüleri her dereceden solcularla çatıştırdı. Çatışmalarda beynelmilel büyük sermaye aynı ateşli silahları solculara ve ülkücülere nöbetleşe kullandırdı. 12 Eylül 1980 akabinde ise o doktrini vaz eden şahıs “Biz hapisteyiz, fikrimiz iktidarda” dedi.


Gerçek o ki, o fikir iktidardan hiçbir vakit uzaklaşmadı. Gerçek o ki, o fikrin fikriyatla, tefekkürle hiçbir ilgisi yoktu. İktidarın kendisiydi o fikir. Nedir iktidar? Dünyanın süsüyle gözü kamaştığı için aceleciliğe kapılanların, hakkı müdafaa bahsinde yaya kalanların yücelttiği şeydir. Turancılık Türk toprakları fikrine meriyet tanımıyor. Bu da dâr-ül İslâm kavramının reddi demektir. Bu yaklaşımla ancak beynelmilel sermayenin fedailiği yapılabilir. Bu fedailikteki rezalet işverenin çalıştırdığı elemana hiç kıymet atfetmeyişindedir. İcabında her şey olabilmek ülkücülüğün şanındandır. Rol icabı. Fişi çekilebilen bir cereyan, korkutucu bir pos bıyık; ama takma.

İsmet Özel, 10 Haziran 2016
Tamamı için: İstiklâl Marşı Derneği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.