10 Şubat 2017

Aziz Valentin’i değil Aziz Mahmud Hüdayi’yi tercih etmek


Aziz Valentin’in değerler ölçüsüne göre değil, Aziz Mahmud Hüdayi’nin değerler ölçüsüne göre sevmek, sevilmek istiyorum. Bu yüzden her günümüz sevgililer günü, kadınlar günü, anneler günü, babalar günü, eğitimciler günü, madenciler günü, sanatçılar günü olmasını temenni ediyorum. Her anımız ubudiyet anı, her nefesimiz Allah’a kulluk nefesi olmasını dilerim. Hepsi bir arada. Bulaşık deterjanı gibi. Bu şekilde tüketimimizin kirlerini temizlemiş oluruz. Giderken, buradan ayrılırken mobilyalarımızı, çiçeklerimizi, takılarımızı, yazlıklarımızı, çikolatalarımızı, gezi fotoğraflarımızı, parfümlerimizi yanımızda götüremeyiz. Aldığımız ve verdiğimiz dualar, tebessümler, anlayışlar, yardımlar, sadakatler, şefkatler, güler yüzlerle bir daha dönmemek üzere gideceğiz. Ubudiyyet evimiz bunlarla donanmış olacak. Tükenmez bunlar, dedim ya. Her ne kadar soyut görünürse, bunlardan daha somut bir şey olur mu?

Bu yüzden birden Aziz Valentin’e Aziz Mahmud Hüdayi’yi tercih eden hepinizin Sevgililer/Kadınlar/Anneler/Babalar gününü değil, Sevgililer/Kadınlar/Anneler/Babalar ömrünü kutluyorum.

Amina Siljak-Jesenkovic

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okuyucu Şartları

Blogda yayınlanmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kitaplardan alınan yazılarda kaynak, tarih ve yazar bilgisi belirtilmiştir. Bu konuda blog ve blog yazarları hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.